Deathrow Records

Deathrow records

Death Row یا Future Shock سابق یک استدیو ضبط آمریکایی بود که در سال 1991 توسط Suge Knight و دکتر Dre تاسیس شد.

این برچسب با انتشار آلبوم های هیپ هاپ چند پلاتینی توسط هنرمندان مستقر در ساحل غربی مانند دکتر دره (مزمن) ، اسنوپ داگ (سگ گاستایل) ، Tha Dogg Pound (Dogg Food) و Tupac Shakur (All Eyez در مورد من) در دهه 1990. در اوج خود ، Death Row بیش از 100،000،000 دلار در سال درآمد داشت.

در اواخر دهه 1990 ، این برچسب پس از درگذشت هنرمند ستاره آن ، توپاک شکور ، حبس از بنیانگذاران سوگ نایت ، و عزیمت دکتر Dre و Snoop Dogg شروع به نزول کرد. اگرچه Death Row از موفقیت مالی برخوردار بود ، اما درگیر بحث و گفتگوها ، دعاوی و خشونت توسط هنرمندان و نزدیکان آن شد

. Death Row Records در سال 2006 به ورشکستگی رسید و در 15 ژانویه 2009 به 18،000،000 دلار به WIDEawake Entertainment به حراج گذاشته شد.

مطالعه بیوگرافی ان دبلیو ای

سوابق بی رحمانه دث رو

در اواخر دهه 1980 ، دکتر Dre ، تهیه کننده N.W.A به Eazy-E’s Ruthless امضا کرد. دکتر در به عنوان رئیس تولید این برچسب ، تعداد زیادی از پروژه های بی رحمانه را تولید کرد ، که بسیاری از آنها موفق بودند.

دکتر دره در واقع احساس فشارهای لازم برای تولید بسیاری از اعمال و احساس کمبود دستمزد وی را داشت ، از ناامیدی ناامید شد.

پس از عزیمت آیس کیوب در سال 1989 به دلیل اختلاف نظر مالی با جری هلر ، [8] Suge Knight و D.O.C. با یک وکیل از کتابها گذشت.

آنها با اعتقاد به اینکه جری هلر ناهنجار است ، آنها در مورد تشکیل یک برچسب ، دور از هلر ، به دکتر در نزدیک شدند.

ظاهراً با استفاده از تاکتیکهای بازوی قوی ، Suge Knight توانست قراردادهایی را از Eazy-E برای D.O.C. ، دکتر Dre و Michellele تهیه کند.

دکتر دره و سوگ نایت به همراه شرکای D.O.C. و دیک گریفی روند پیش بینی یک برچسب ضبط و مشارکت موسیقی را در انتظار عزیمت Dre از بی رحمانه آغاز کرد. اگرچه نام موسیقی جدید آنها در ابتدا با نام Future Shock خوانده می شد،

نایت به وانیل یخ (رابرت ون وینک) نزدیک شد ، با استفاده از اتصالات مدیریتی با ماریو “شکلات” جانسون ، ادعا کرد جانسون آهنگ “Ice Ice Baby” را تولید کرده است ، و حق امتیاز آن را دریافت نکرده است.

نایت و دو محافظ پس از مشاوره با الكس رابرتز به The Palm در غرب هالیوود ، لس آنجلس كالیفرنیا ، جایی كه ون وینك در آن مشغول غذا خوردن بود ، وارد شدند.

بعد از اینکه محافظان ون وینک را کنار گذاشت ، نایت جلوی ون وینك نشست و قبل از آنكه از او بپرسد “چگونه می كنی؟” به او خیره شد. قبل از حضور نایت در مجموعه هتل وانیلی یخ در طبقه پانزدهم هتل Bel Age با همراهی جانسون و یکی از اعضای Raiders Los Angeles ، همراه با Bloods and Crips بود.

طبق گفته های وانیلی یخ ، نایت به تنهایی او را از روی بالکن بیرون کشید و دلالت بر این داشت که وی وانیلی یخ را بیرون می اندازد مگر اینکه حق آهنگ را به نایت امضا کند. پول ون وینک به بودجه مرگ Death Row کمک کرد. Death Row

در تقاطع بلوار وست وود و بلوار ویلشایر قرار داشت ، بعداً Death Row به محل تقاطع بلوار ویلشایر منتقل شد. و بلوار سن ویسنته نایت در چندین نوبت دیده شد که از خانه الکس رابرتز در مالیبو خارج شده است.

این کمپانی با کمک کنر ، نایت شروع به امضاء هنرمندان جوان و درونی در کالیفرنیا کرد و ترتیب داد که Death Row Records برای تهیه موسیقی متن فیلم 1992 با نام Deep Cover کار کند. این ترانه با نام “پوشش عمیق” ، دکتر دره را به عنوان یک تکنواز و یک Snoop Dogg جوان (که در آن زمان به Snoop Doggy Dogg معروف بود) را به عنوان محافظ خود تاسیس کرد.

به زودی کار روی آلبوم انفرادی اولین دکتر The Chronic آغاز شد که به سختی Snoop و بقیه فهرست اصلی این برچسب را نشان داد.

این آلبوم به فروش 5،700،000 رکورد در ایالات متحده ادامه داد ، ساحل غربی را در صنعت هیپ هاپ تأسیس کرد و شیوه متمایز G-Funk را محبوب کرد.

فهرست فعالیت Death row شامل Dre ، Snoop ، Kurupt ، Nate Dogg ، Lady of Rage ، D.O.C.، RBX و موارد دیگر بود. پس از آن ، قرارداد Death row artist ، Lil 1/2 Dead بعداً به Priority Records فروخته شد و در آنجا آلبوم اول خود را با عنوان Dead Has Arisen منتشر کرد.

 

مطالعه ترجمه و تفسیر آهنگ darkness از امینم

Doggystyle album

پس از یافتن موفقیت انفرادی ، دکتر دره شروع به ساختن اولین آلبوم Snoop Dogg با نام Doggystyle کرد.

این روند دو سال طول کشید. اولین کار اسنوپ در سال 1993 به دلیل تقاضای عمومی و فشار زیاد خرده فروشان منتشر شد. اگرچه ناتمام است ، [20] از Chronic at Quadruple Platinum بهتر عمل کرد ،و به طور مشابه بررسی های درخشان را بدست آورد.

بلافاصله پس از انتشار این آلبوم ، اسنوپ داگ متهم به قتل شد ، [23] این بحث را دامن زد كه سیاستمداران C. Delores Tucker و نامزد معاون ریاست جمهوری دن كوئیل با انتقاد از رپ گانگستا به دلیل مخالفت با ارزشهای آمریكایی ، تحقیر به [استناد به نیاز] شدند. زنان سیاه پوست و تشویق خشونت علیه افسران پلیس.

در 22 نوامبر 1994 ، در دفاتر The Brothers Crusade در لس آنجلس ، Suge Knight و چند هنرمند از Death Row مانند Tha Dogg Pound و DJ Quik (به برچسب امضا نشده بود) نزدیک به 2000 بوقلمون را در اختیار مردم قرار دادDeath Row در سال بعد نیز بوقلمون اهدا کرد.

تا سال 1995 ، این برچسب شروع به ریخت و پاش با سوگواران Suge Knight کرد ، دوستان و اعضای باند تازه از زندان بیرون رفتند ، و همچنین افسران غیرمجاز LAPD بعداً درگیر رسوایی رمپارت بودند که به عنوان امنیت کار می کردند.

ناتال با آغوش گرفتن ، کنترل بیشتر برچسب را آغاز کرد و بیشتر به دنبال کانون توجه قرار گرفت ، در حالی که دکتر در استراحت کرد و از فضای خشونت آمیز و نوسانات تازه سوژ نایت دور شد. فشار تاکر برای انطباق با پیشنهاد پیشنهادی خود و یک مدیر اجرایی وارنر برای تنظیم یک برچسب ضبط با نایت برای پخش موسیقی هیپ هاپ کنترل شده محتوا ، که نایت آن را نقض قرارداد خواند ، گسترش یافته است.

در توزیع از Time Warner تا Interscope. در جوایز The Source Awards در سال 1995 ، عملکرد فهرست بازی Death Row با استقبال ضعیفی از مخاطبان عمدتا ساحل شرقی روبرو شد. نایت همچنین اظهاراتی را در رابطه با مدیرعامل Bad Boy ، پف بابا ، اظهار داشت و باعث ایجاد اصطکاک بین این دو برچسب شد (و به زودی پس از آن ، دو ساحل کامل). نایت به زودی پس از توافق برای قرار وثیقه 2Pac ، 2Pac را در حالی كه در محكومیت برای سوءاستفاده جنسی محكوم شده بود امضا كرد.

در همان زمان ، شکاف بین مایکل و لیدیا هریس و سوژ و دیوید کنر شروع به رشد کرد ، به طوری که این زوج دوم دخالت هریس در این شرکت را رد کردند و از تماس تلفنی وی امتناع کردند.

 

Bad Boy Records

2Pac کار خود را روی آلبوم Death Row آغاز کرد و با توهین به The Notorious BIG ، Jay-Z و Puff Daddy (بنیانگذار Bad Boy Records) که او را متهم به تنظیم دزدی و تیراندازی در Quad Studios می کند ، فعالیت خود را آغاز کرد.

30 نوامبر 1994 ، و همچنین Mobb Deep ، Junior MAFIA ، A Tribe Called Quest ، De La Soul ، The Fugees and Nas. اولین آلبوم Tha Dogg Pound ، Dogg Food ، ردیف موفقیت های تجاری برچسب را ادامه داد.

اعضای آن – رپرهای کورپوت و دز دیلینگر – سپس به مسخره کردن رپاترهای نیویورک با تک آهنگ “نیویورک ، نیویورک” ، با اسنوپ داگ پیوستند. این فیلم که در نیویورک سیتی ، نیویورک تنظیم شده بود ، هنگامی که این مجموعه با حرکت درایو به آتش کشیده شد ، بلند شد. پس از تیراندازی ، Snoop Dogg و Tha Dogg Pound صحنه های فیلمبرداری را با لگد زدن به ساختمان در نیویورک فیلمبرداری کردند.

گزارش دیگر این بود که سام Sneed در یکی از جلسات برچسب توسط گروهی از وابستگان Death Row به رهبری Suge Knight و 2Pac مورد ضرب و شتم قرار گرفت. به گفته داز دیلینگر ، دلیل این اتفاق این بود كه سام سنه در ویدیوی موسیقی بانوی هروئین خود رپ رپرهای شرقی زیادی داشت.

هنرمندان RBX و D.O.C. از جهت Death Row سرخورده شدند. ترك كردن را ترك كرد ، و پس از آن Suge Knight كنترل سخت تري را بر بقيه فهرست انجام داد Dogg Food توسط دکتر Dre تولید نشده است اما توسط دکتر درهم مخلوط شده است ، که یک شهادت بیشتر درگیر شدن دره با برچسب ضبط خودش است.

دکتر دره نیز از خشونت نایت در داخل برچسب خسته شد ، اگرچه او به سمت دو مسیر در همه چشم های 2Pac All Mez on Me کمک کرد. با این حال ، بقیه آهنگ های این آلبوم بیشتر توسط Daz Dillinger و Johnny J تولید شده اند ، با وجود اینکه دکتر Dre به طور اسمی به عنوان تهیه کننده اجرایی معرفی شده است.

طبق گزارش ها ، رفتار شکور ناخوشایند بود زیرا وی به ادامه جنگهای کلامی خود با The Not معروف B.I.G. ، Bad Boy Records ، Puff Daddy ، Puff Daddy ، Mobb Deep و Prodigy ادامه داد ، از جمله درگیری های خشونت آمیز با بسیاری از کسانی که در بعضی از نقاط ضعف حضور داشتند. در تاریخ 22 مارس 1996 ، به دلیل درگیری ، دکتر در به طور رسمی Death Row Recorders را برای یافتن پیامدهای بعدی رها کرد ، که باعث تحریک 2Pac در برابر دکتر Dre شد.

رابطه Suge Knight با MC Hammer به سال 1988 باز می گردد. با موفقیت آلبوم Hammer در سال 1994 ، The Funky Headhunter (با نام Tha Dogg Pound) ، Hammer با Death Row در 1995 ، به همراه دوست نزدیک خود ، 2Pac امضا کرد. این برچسب آلبوم M.C را منتشر نکرد. موسیقی Hammer (با عنوان Too Tight) ، اگرچه نسخه های برخی از آهنگ ها را در آلبوم بعدی خود منتشر کرد. [28] با این حال ، Hammer ضبط آهنگ های با شکور و دیگران ، برجسته ترین آهنگ “Too Late Playa” (همراه با پدر بزرگ کین و دنی پسر) بود. بعد از مرگ 2Pac در 1996 ، MC Hammer رکورد های Death Row

 

مطالعه ترجمه آهنگ استن از امینم

قتل توپاک شکور و حبس Suge Knight

سابقاً یک لیست متحد از هنرمندان ، فهرست آثار Death Row در اردوگاه های جداگانه شکسته شد. Daz که هم اکنون تهیه کننده آن است ، روی آلبوم دوم Snoop Dogg Tha Doggfather کار کرد که در آن Bad Azz و Techniec از LBC Crew ، Warren G و Nate Dogg از گروه 213 و Tha Dogg Pound حضور داشتند.

2Pac خود را با حضور Hurt-M-Badd و Big “D” به استودیو بست ، و از Don Don Killuminati: The 7 Day Theory استفاده کرد – برخلاف همه Eyez روی من ، از حضور مهمان های برجسته Death Row عاری بود ، در عوض نمایش The Outlawz. و Bad Azz. سوگ نایت اکنون توسط کارمندانش به سختی قابل دستیابی بود و کارمندان به دلیل مجازات نشدن دستورات مورد تعرض قرار گرفتند.

در طی سفر به لاس وگاس ، نوادا ، برای مسابقه بوکس مایک تایسون ، 2Pac در مورد احتمال Death Row East ، شاخه شرقی Death Row ، مصاحبه شد. در همین زمان بود که الکس رابرتز و دیوید کنر در Suge Knight’s Vegas Club 662 دیده می شدند ، در مورد احتمال وجود ارتباطات زیرزمینی رابرتز در نیویورک کمک می کند تا راهی برای Death Row East هموار شود. اگرچه نام های Big Daddy Kane و The Wu-Tang Clan تا اریک B. و K-Solo ذکر شده بودند ، اما هیچ وقت این برچسب شکل نمی گرفت. در 7 سپتامبر 1996 ، Suge Knight و 2Pac در هتل MGM Grand در لاس وگاس با حمله به عضو باند اورلاندو اندرسون ، عضو گروه باند خیابانی Southside Compton Crips ، در دوربین مدار بسته گرفتار شدند. بعداً در آن شب ، 2Pac چهار بار در اثر شلیک در رانندگی در صندلی جلوی BMW 750iL Suge Knight در انتظار چراغ قرمز در محل تقاطع شلیک شد. در مسیر به نایت لس وگاس کلوپ 662 ؛با وجود شش روز زندگی در شرایط بحرانی ، 2Pac در 13 سپتامبر 1996 در کنترلشت.

نمایش “Don Killuminati: 7 Day Theory” شکور در نوامبر 1996 ، درست یک هفته قبل از نمایش “Tha Doggfather” ساخته اسنوپ داگ منتشر شد. هر دو آلبوم به فروش پلاتین دست یافتند. در 28 فوریه 1997 ، سوگ نایت به دلیل نقض موقت محکوم شد و به نه سال زندان محکوم شد ،و باعث شد Interscope معاملات توزیع خود را با برچسب کنار بگذارد. از آنجا که نات داگ قادر به ترک بود ، پس از اسنوپ داگ و کورپوت ، کنترل Suge Knight روی برچسب کاهش پیدا کرد. پس از انتشار آلبوم انفرادی خود ، بانوی رج را ترک کرد. داز دیلینجر در سال 1999 عزیمت کرد اما برای Big C-Style تولید کرد ، وی بعداً Dogg Pound Records را تشکیل داد. كورپوت در اوایل سال 2002 پس از آزادی سوگ نایت از زندان در 6 آگوست 2001 ، به برچسب بازگشت.

خروج نسل دوم (Tha Row Records)

Suge Knight با حفظ کنترل هنری از پشت میله های زندان ، اقدام به ایجاد کمپین های ضدعفونی کننده علیه هنرمندان سابق خود ، از جمله مهم ترین Snoop Dogg کرد. Dogg دوباره ركورد های خود را منتشر كرد و مجدداً منتشر نشده بود مانند Suge Knight Represents: Chronic 2000. او استعداد جدیدی را امضا كرد ، از جمله Crooke I كه با توانایی قافیه خود ، مخصوصاً نمایش Wake Up Show با Sway & King Tech ، استعدادهای جدیدی را امضا كرده است. . Suge Knight همچنین چشم چپ را امضا کرد.

علی رغم خون بد ، کورپوت در ازای سمت معاون رئیس جمهور مجدداً با Suge Knight قرارداد امضا کرد ، که باعث ایجاد اختلاف بین خود و دز دیلینگر و اسنوپ داگ شد. او کار خود را در مقابل تند دانه شروع کرد. نزاع کلامی وی با شرکای سابقش از سال 2002 تا 2005 ادامه یافت.

چشم چپ پس از پایان قرارداد انفرادی با آریستا که اولین آلبوم خود را در سال 2001 منتشر کرد با Death Row امضا کرد. در این زمان ، Death Row به Tha Row Records تغییر یافت.

لوپس به ضبط یک آلبوم انفرادی دوم با نام مستعار N.I.N.A. پیوست. (هویت جدید قابل اجرا نیست) او همچنین در حال کار بر روی آلبوم جدید TLC 3D بود. N.I.N.A. این آلبوم پس از مرگ در آوریل 2002 لغو شد. این آلبوم در سال 2011 به صورت آنلاین منتشر شد.

پس از ارتقاء استعداد جدید خود از زندان ، هدایت مبارزات انتخاباتی علیه هنرمندان سابق خود و تشدید درگیری بین داز دیلینگر و کورپوت ، [41] Suge هنوز آلبوم های جدیدی از هنرمندان خود منتشر نکرد.

پس از عزیمت دوم Kurupt ، Against tha Grain آزاد شد. به زودی ، با استناد به نارضایتی از خدمت به مدت پنج سال برچسب و دیدن هیچ نسخه ای ، [42] رپر کج ، من Death Row را رها کردم ، در نهایت یک دستور gag را برای نایت تهیه کردم تا از دخالت وی در یافتن معامله جدید جلوگیری شود. پتی پابلو ، که در سال 2005 امضا کرده بود و آلبوم منتشر نشده Same Eyez on Me را نیز آغاز کرده بود ،به همراه رپه Tha Realest در سال 2006 کنار گذاشت.

 

ورشکستگی دث رو

در تاریخ 4 آوریل 2006 ، هر دو Death Row Records و Suge Knight همزمان با انتصاب یک گیرنده برای به دست آوردن و حراج دارایی های Death Row Records و Suge Knight در پرونده ی مدنی توسط لیدیا هریس علیه Suge Knight ، به حمایت از فصل 11 رسیدند.

از جمله کسانی که به عنوان طلبکارهای ناامن Death Row ذکر شده اند ، می توان به Harrises ، خدمات درآمد داخلی (6،900،000 دلار) ، Koch Records (3،400،000 دلار) ، Interscope Records (2،500،000 دلار) و تعدادی از هنرمندان که قبلاً به این برچسب امضا شده بودند اشاره کرد. Suge Knight سرانجام وقتی که فصل 11 یك هیأت امنای هر دو پرونده را بر عهده گرفت ، Death Row Records و دارایی های شخصی وی را از دست داد.

از کسب WIDEawake گرفته تا E1

در 15 ژانویه 2009 ، Death Row با موفقیت 18 میلیون دلار به شرکت توسعه سرگرمی WIDEawake به حراج گذاشته شد.

در تاریخ 25 ژانویه 2009 ، پس از تشکیل ورشکستگی ، برای هر آنچه که در دفتر Death Row یافت می شود ، حراج برگزار شد. نکته قابل توجه صندلی برقی Death Row بود که با 2.500 دلار آمریکا می رفت.

از زمان کسب ، این شرکت همچنان به انتشار مطالب از بایگانی گسترده خود از مواد به دست آمده در فروش ادامه می دهد. نسخه های قابل توجه شامل مطالب قبلاً منتشر نشده از هنرمندانی چون Snoop Dogg ، Kurupt ، Danny Boy ، Crooken I ، Sam Sneed ، LBC Crew و O.F.T.B. از زمان دستیابی به مطالب ، Death Row ، تحت مدیریت WIDEawake ، اقدامات مثبت بسیاری را در جهت بهبود تصویر Death Row انجام داده است و به قول خود مبنی بر پرداخت حق امتیاز به بسیاری از هنرمندان ، تهیه کنندگان و ترانه سراان با بازرگانی عمل می کند.

مواد تحت لیبل منتشر شد در روز فروشگاه ضبط ، 18 آوریل 2012 ، این برچسب نمونه سی دی رایگان Death Row “Record Store Day” را منتشر کرد که شامل موسیقی های پتی پابلو و دنی بوی بود.

The Chronic Re-Lit در اول سپتامبر 2009 منتشر شد. این آلبوم حاوی مجدد Chronic با هفت آهنگ جایزه دوباره از طاق توسط Snoop Doggy Dogg ، CPO ، Kurupt ، Jewell ، به همراه دی وی دی حاوی فیلم های موسیقی ، دکتر Dre مصاحبه ، یک فیلم کوتاه دکتر Dre و Snoop Dogg و تبلیغات تلویزیونی 1992 برای نسخه اصلی The Chronic منتشر شد.

Snoop Doggy Dogg – Death Row The Lost Sessions Vol 1در تاریخ 13 اکتبر 2009 منتشر شد و شامل 15 آهنگ پیش از این منتشر نشده است که چهار مورد توسط دکتر Dre تولید شده است.

Death Row The Ultimate Collection در تاریخ 24 نوامبر منتشر شد و مجموعه ای از جعبه های ویژه بود که شامل سه سی دی صوتی (یکی از بزرگترین دیسک های بازدید و دو دیسک با محتوای منتشر نشده) ، یک دی وی دی از فیلم های موسیقی که شامل ویدیوی موسیقی منتشر نشده دکتر Dre است. “Puffin ‘On Blunts” و نسخه محدود تی شرت Death Row.

این مجموعه دارای بیش از 20 آهنگ آزاد نشده توسط Snoop Doggy Dogg ، Tha Dogg Pound ، The Lady of Rage ، Lord Autopz و Petey Pablo است. در این دوره ، یک توزیع توزیع بین Entertainment One ، WIDEawake و Death Row وجود داشته است.

در 10 دسامبر 2012 ، شرکت New Solutions Financial Corp. ، شرکت کانادایی که مالک WIDEawake Death Row بود ، ورشکسته شد و هر دو برچسب و کاتالوگ را به یک شرکت با مالکیت عمومی فروخت.

در سال 2013 ، Entertainment One حق كاتالوگ Death Row را خریداری كرد. این گروه 175 میلیون پوند برای حقوق مطالب و برنامه های تلویزیونی در سال (2012: 135.8 میلیون پوند) و 4.2 میلیون پوند (6 میلیون دلار) برای خرید دارایی های کتابخانه موسیقی Death Row سرمایه گذاری کرده است. [51] Death Row در 10 آوریل 2019 ، یک رویداد پاپ آپ در لس آنجلس داشت.

در 23 آگوست 2019 ، شرکت اسباب بازی های آمریکایی Hasbro از خرید 4 میلیارد دلاری eOne خبر داد و آنها را به صاحبان Death Row Records تبدیل کرد.

 

مطالعه زندگی نامه ایزی ای

 

دیدگاهتان را بنویسید